Schowek - Wyszukiwarka ofert

Singapur

Singapur

Singapur, Miasto Lwa, obchodzące niedawno swoje 50 urodziny pond 5 milionowe państwo – miasto, przyciąga tych, którzy w krótkiej przerwie od codzienności chcą doświadczyć unikatowej mieszanki kultur; chińskiej, malezyjskiej, hinduskiej i brytyjskiej. Ten mix kulturowy widoczny jest zarówno w architekturze jak i kuchni.

Miłośnicy zróżnicowanej diety z powodzeniem mogą spożyć hinduskie śniadanie, malezyjski lunch a po krótkiej przejażdżce nadzwyczaj czystym metrem wieczorny posiłek przy chińskim piwie i pod chińskimi lampionami.

Singapur to również miasto ogrodów: Garden of the Bay czy Wyspa Sentosa stanowią nie lada atrakcję i wypoczynek od miejskiego gwaru.

Do Singapuru możemy się dostać na wiele sposobów przez jedną z europejskich stolic. Singapur może stanowić cel podróży sam w sobie jak również świetną destynację przesiadkową w drodze do Australii i Nowej Zelandii. Planując wyjazd do Singapuru należy jednak pamiętać o skrupulatnie przestrzeganych przepisach celnych i porządkowych w tym kraju (zakaz posiadania szeregu leków, gumy do żucia i palenia tytoniu w większości miejsc publicznych)