Poradnik

Zasady eko podróżowania

Zasady eko podróżowania

Nasza planeta, Ty też możesz o nią zadbać! Poznaj zasady odpowiedzialnego podróżowania.

Odpowiedzialne podróżowanie to trend, który wpisuje się w działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, a w większej perspektywie – całej planety. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by realnie wpływać na świat wokół nas i czynić go lepszym. Zachęcamy do turystyki, ale też podejmowania przemyślanych decyzji. Bo każdy wybór ma znaczenie!

 

Szanuj miejsce, które odwiedzasz

Podczas wakacji turyści często zachowują się inaczej niż na co dzień – pojawia się roszczeniowa postawa, a co najgorsze, znikają elementarne zasady dobrego wychowania. Pamiętaj, że urlop od obowiązków nie jest urlopem od bycia kulturalnym człowiekiem, dlatego przypominamy, by:
• dbać o przyrodę miejsca, które się odwiedza. Śmieceniu na szlakach, w parkach czy zwiedzanych miejscach mówimy stanowcze nie! Zamiast tego, podnieś papier, który masz pod nogami i odnieś go do odpowiedniego pojemnika. Szanuj nowe otoczenie i nie ulegaj pokusie, by w jakikolwiek sposób je oznaczać, widziałeś kiedyś podpisy na głazach czy podeptane rośliny? Nie idź tą drogą.
• szanować zasoby kultury materialnej. Podczas urlopu właściwie wszyscy chcą zobaczyć największe atrakcje i zabytki okolicy. Musisz jednak pamiętać, że nie jesteś tam jednym turystą – po tobie przyjdą inni. Przestrzegaj ustalonych zasad, dotyczących zakaz wstępu czy wspinania się na zabytkowe mury, nie podpisuj się na nich, ani nie zostawiaj żadnych rysunków. Podczas wakacji zachowuj się po prostu tak, jak chciałbyś, by postępował ktoś, kto odwiedza twoje miejsce zamieszkania.

 

Nie korzystaj z atrakcji opartych na cierpieniu zwierząt

Na pewno uważasz, że jesteś wrażliwy na krzywdę zwierząt – ale pomyśl, czy reagujesz na nią podczas swoich podróży? Przejażdżka na słoniu czy zdjęcie z małpką lub kolorową papugą to duża pokusa podczas egzotycznych wakacji, zwłaszcza że świetnie wygląda w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że zwykle te zwierzęta są trzymane w fatalnych warunkach, brutalnie tresowane i wyzyskiwane. Nie skończy się to dopóty, dopóki turyści nie uświadomią sobie tego i będą chętni do korzystania z tak nieetycznych atrakcji. Nie trzeba zresztą wyjeżdżać za granicę, by móc na własne oczy zobaczyć, jak wykorzystywane są zwierzęta. Przypomnij sobie drogę nad Morskie Oko i wozy pełne młodych, zdrowych ludzi, którzy mogliby ją pokonać na własnych nogach! Dokonuj świadomych wyborów – nie męcz zwierząt.

 

Planuj czas – mniej, znaczy lepiej

Jeśli podczas wakacji przygotowujesz listę miejsc i atrakcji do zobaczenia, postaraj się, by nie była zbyt długa. W ten sposób twój urlop zamieni się w nerwową gonitwę i "odhaczanie" kolejnych punktów. Odpowiedzialne podróżowanie polega również na przemyślanym planowaniu wolnego czasu i jak najlepszych poznaniu miejsca, które się odwiedza. Znajdź chwilę nie tylko na zwiedzanie, zainteresuj się lokalną kulturą i przyrodą, rozmawiaj z ludźmi. Nie musisz obejrzeć wszystkiego, przecież zawsze możesz powrócić tam, gdzie czujesz się najlepiej. Odwiedzaj targi, bierz udział w organizowanych na miejscu wydarzeniach. Mieszkańcy Polski są dumni ze swoich regionalnych tradycji i chcą je pokazać osobom odwiedzającym ich okolicę. Nie lekceważ tego, a na pewno wiele zyskasz – staniesz się miłym gościem, a nie turystą, o którym się zapomina zaraz po jego wyjeździe.

 

Rezerwuj ekologiczne noclegi

W trend mądrego podróżowania wpisuje się również rozważne dobieranie noclegów. Przede wszystkim powinny to być obiekty, które są ekologiczne. Obecnie sieci hotelowe też wprowadzają zmiany, choć jest to wyzwanie. Nawet małe obiekty noclegowe stosują ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązania, na przykład ograniczające zużycie wody czy produkcję śmieci. Znalezienie ekologicznego noclegu z symbolem „zielonego listka” wcale nie jest trudne. Otrzymują je obiekty, które wprowadzają miedzy innymi takie rozwiązania jak: energooszczędne oświetlenie i urządzenia, alternatywne źródła energii, systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody, dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów, produkty ekologiczne/naturalne w menu, czy ograniczenie niebiodegradowalnych artykułów jednorazowego użytku.

 

Korzystaj z transportu publicznego

Czy wiesz, że sposób w jaki podróżujesz również ma wpływ na planetę? Jeśli to możliwe, pomyśl o zmianie środka lokomocji na transport publiczny. Innym rozwiązaniem są wspólne przejazdy – zamiast podróżować niemal pustym samochodem, zaproś turystów, którzy planują wyjazd w to samo miejsce co ty. Chętnych znajdziesz na Facebooku w grupach podróżniczych lub za pomocą aplikacji. Podobną zasadę zastosuj już na wakacjach. Zostaw auto na parkingu, a ty przesiądź się do miejskiej komunikacji lub do busów kursujących pomiędzy znanymi turystycznymi miejscowościami. Korzystaj też z rowerów, a na krótszych dystansach przemieszczaj się pieszo. Na pewno oszczędzisz nie tylko środowisko, ale i swój czas i nerwy, gdyż w szczycie sezonu kurorty są zwykle zakorkowane.

 

Wspieraj lokalne firmy

Tylko od ciebie zależy, gdzie jesz, robisz zakupy i śpisz – jeśli korzystasz z ofert mieszkańców, pozwalasz się im utrzymać i wspierasz rozwój lokalnego biznesu. Dlatego jeśli szukasz noclegu, wybieraj obiekty prowadzone przez miejscowych, a zamiast wyprawy do dyskontu, odwiedzaj małe sklepiki, mieszczące się za rogiem. Nie będziesz też musiał planować dłuższego wyjazdu i korzystać z samochodu. Podobną zasadą kieruj się, kiedy kupujesz pamiątki. Zwracaj uwagę na rękodzieło, nie na masową, chińską produkcję, dzięki temu będziesz cieszyć się unikatowymi rzeczami, za które ktoś otrzyma godną zapłatę. Najlepiej odwiedzać lokalne targi lub polecane miejsca, często wyrobem rękodzieła i lokalnych produktów zajmują się gospodarze kwatery. Warto więc rozmawiać z miejscowymi i korzystać z ich rekomendacji.

Zasady eko podróżowania

Bleisure czyli jak połączyć podróż służbową z prywatnym zwiedzaniem?

Bleisure czyli jak połączyć podróż służbową z prywatnym zwiedzaniem?

Jesteście ciekawi?! Co oznacza ten trend w turystyce? Co i ile możesz zyskać TY i firma implementująca bleisure…

 

Nowe słowo klucz w obszarze podróży służbowych to Bleisure. Zbitek słów business i leisure czyli obowiązku służbowego i rozrywki. Jak wskazuje szereg badań podczas podróży służbowych nawet 2/3 pracowników  prywatnie zwiedza miejsce do którego są delegowani. Wielu deklaruje chęć takiego połączenia podróży służbowej i prywatnej w przyszłości.

 

Bleisure –  korzyści dla firmy

Każdy z podróżujących służbowo nie raz spotkał się z pokusą przedłużenia podróży służbowej szczególnie gdy mowa o wyjazdach w egzotyczne części świata. Przyzwolenie formalne na takie działanie z pewności pozytywnie wpływa na morale i lojalność pracowników. Badacze rynku podkreślają te walory bleisure szczególnie w kontekście pokolenia milenialsów.

Oprócz "miękkich" benefitów możemy zyskać też wymierne korzyści. Dla przykładu bilety lotnicze na podróże służbowe są zwykle istotnie droższe od tych gdzie czas pobytu w miejscu destynacji jest przedłużony. Loty powrotne w sobotę i niedziele mogą być aż do 30-40 % tańsze niż te z godzinami powrotów o 16-20 w czwartki i piątki. Wpisanie zachęty do przedłużania podróży do polityki podróży firmy może więc dać istotne pieniężne benefity.

 

Bleisure – które segmenty rynku są najłatwiejsze do szybkiej implementacji?

Wydaje się, iż najprostszym elementem/produktem od którego można zacząć będzie oferta kulinarna i prywatne zwiedzanie miasta. Mogą być ciekawym dodatkiem do podróży służbowej i elementem relaksu po dniu wyczerpujących spotkań biznesowych. Promowanie kulinarnych nowości czy nowych miejskich atrakcji jest też istotnie na rękę lokalnym ośrodkom turystycznym. Do zyskania mają też sporo hotelarze, szczególnie w przypadku hoteli typowo biznesowych przedłużenie pobytu na weekend może dać bowiem dodatkowe przychody.

 

Bleisure – burzymy bariery formalne

Wydaje się iż najważniejszą rzeczą w promocji trendu bleisure jest wspomniane wyżej określenie zasad i uproszenie formalności. Klarowny przekaz do pracowników, a nawet  sugestia przedłużenia pobytów z powrotami skutkującymi niższa ceną biletów wygeneruje się obopólny benefit. 

Liczymy na to że i Wy będziecie mogli skorzystać z takie sposobu podróżowania.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, dobrze doradzimy!

Bleisure czyli jak połączyć podróż służbową z prywatnym zwiedzaniem?

Jak bezpiecznie jeść w egzotyczej podróży

Jak bezpiecznie jeść w egzotyczej podróży

Oto kilka porad jak bezpiecznie jeść podczas egzotycznych podróży.

 

1. Oswój się z kuchnią

Na co dzień nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do orientalnych przypraw czy ostrej kuchni. Trzeba dać sobie trochę czasu, próbować niewielkie ilości, tak żeby żołądek mógł się oswoić z zupełnie innym rodzajem jedzenia. Warto też zadbać o wzmocnienie swojej flory bakteryjnej, np. przez picie kefirów, maślanek czy jedzenie produktów kiszonych.

 

2. Miej oczy dookoła głowy

Chcesz jak najlepiej poznać lokalną kulturę i kusi Cię zamówienie jedzenia z ulicznej budki? Może na początku przyjrzyj się temu, jak sprzedawca przyrządza potrawy, czy naczynia w których przygotowywane są posiłki są czyste i czym są myte. Jeśli budka wygląda na brudną, a wokół latają owady, lepiej poszukaj innego miejsca na szybki obiad. Twój żołądek z pewnością Ci podziękuje.

 

3. Pij wodę tylko butelkowaną

Każdy podróżnik wie to doskonale: nie wolno podnosić do ust wody nieznanego pochodzenia. Jeśli pijemy z butelki, to tylko zamkniętej – nawet w restauracjach. W hotelu (zwłaszcza przy myciu zębów!) obowiązuje ta sama zasada, chyba że mamy szansę na przegotowanie wody. Lepiej darować sobie zamawianie napojów z lodem, który niemal zawsze przygotowany jest z “kranówki”. Picie wody nieprzegotowanej i pochodzącej z nieznanego źródła jest najczęstszą przyczyną kłopotów żołądkowych wśród podróżujących.

 

4. Uważaj na owoce

Owoce na straganach wyglądają bardzo kusząco. Często jednak są nieumyte  albo spryskiwane co jakiś czas wodą, bynajmniej nie z butelki. Masz ochotę na coś świeżego? Kup, zabierz ze sobą i porządnie opłucz.

 

5. Jedz tam, gdzie inni – tłum gości gwarancją jakości

Nawet jeśli jesteś indywidualistą, to w tej kwestii warto pójść za tłumem i zaufać innym. Knajpka, która świeci pustkami może być podejrzana, brak chętnych gości mówi bardzo wiele. Zadowolone tłumy są najlepszą rekomendacją: jest smacznie, zdrowo i bezpiecznie.

 

Zachęcamy do wykupienia polisy, która zabezpieczy nas w trudniejszych sytuacjach i pokryje koszty leczenia a nawet zakupów leków. Życzymy bezpiecznych podróży!

Jak bezpiecznie jeść w egzotyczej podróży

Bilety dookoła świata

Bilety dookoła świata

Jeśli chcesz sobie zrobić przerwę od codzienności, nabrać dystansu i przede wszystkim przeżyć coś wspaniałego - Świat czeka na Ciebie!
 

Bilet dookoła świata (RTW czyli Round-The-World) to taki, który pozwala na kilka różnych przystanków na całej ziemi, bez konieczności zakupu poszczególnych lotów osobno.
Linie lotnicze i ich alianse oferują przeróżne trasy lub limity kilometrów do wykorzystania w różnych kierunkach w danym czasie. Zazwyczaj bilet taki ogranicza się do podróży ze wchodu na zachód lub odwrotnie, ale w ramach takiej podróży można sobie zrobić przerwy na odkrywanie okolicy i to nie koniecznie samolotem, można skorzystać z wynajętego samochodu lub też podróżować lokalnymi środkami transportu, jak np.. kolej czy autobus.

Kiedy będzie najtaniej ? Ceny biletów dookoła świata utrzymują się mniej więcej na tym samym poziomie przez cały rok, ale planując taką podróż należy oczywiście wziąć pod uwagę pory roku panujące w odwiedzanych miejscach.

Jak długo może trwać taka podróż? Wymagane minimum to zazwyczaj 10 dni, a maksimum to 1 rok, licząc od daty rozpoczęcia podróży.

Mamy ogromne doświadczenie w planowaniu i rezerwowaniu biletów dookoła świata i gwarantujemy w pełni kompetentną pomoc w tworzeniu takiej podróży.

 

 

 • Europa  – USA – Azja – Indie – Europa  

  Przelot na trasie :
  Warszawa British AirwaysLos AngelesCathay PacificHong KongCathay PacificDelhiBritish AirwaysLondynBritish Airways - Warszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – Afryka – Australia – Azja – Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaBritish AirwaysLondynBritish Airways - Kapsztadprzerwa w podróżyJohannesburgQantasSydneyQantasBrisbaneQantas Singapur - British AirwaysLondynBritish Airways - Warszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – USA – Hawaje - Fidżi – Nowa Zelandia – Australia – Azja – Bliski Wschód – Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaFinnairHelsinkiFinnair - Nowy JorkAmerican AirlinesLos AngelesAmerican AirlinesHonoluluAir PacificNadiAir PacificAuckland - QantasSydneyCathay PacificHong KongCathay PacificDubaiBritish Airways - LondynBritish Airways - Warszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
 •  
 • Europa – Afryka – Azja – USA – Panama – Ameryka Południowa – Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaKLM Amsterdam KLMNairobiKenya AirwaysBangkokKorean AirSeoulKorean Air Los Angeles ContinentalHoustonContinentalPanama City – Copa AirlinesCaracasAir FranceParyżAir FranceWarszawa Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – Kanada – USA – Samoa – Tonga – Nowa Zelandia – Singapur – Tajlandia – Bliski Wschód – Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaLOTWiedeńAustrian AirlinesTorontoAir CanadaCalgaryAir CanadaSan FranciscoUnited Airlines - Los AngelesAir New ZealandApiaAir New ZealandTongatapuAir New ZealandAucklandSingapore AirlinesSingapurSingapore AirlinesBangkokThai AirDubaiTurkish AirlinesIstambułTurkish Airlines – Warszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – Brazylia – Argentyna – USA – Japonia – Chiny – Indie – Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaTAPLisbonaTAPRio de Janeiroprzerwa w podróżyBuenos AiresUnited AirlinesWaszyngtonUnited AirlinesSan FranciscoUnited AirlinesTokyoAir ChinaSzanghajAir ChinaPekinAir ChinaDeliTurkish AirlinesIstambuł - LOTWarszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – Malezja – Chiny – Kanada – Ameryka Środkowa – Karaiby – Ameryka Południowa - Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaTurkish AirlinesIstambułTurkish AirlinesKuala Lumpurprzerwa w podróżySingapurSingapore AirlinesPekinAir CanadaVancouverAir CanadaMexico Cityprzerwa w podróżyPanama CityCopa AirlinesSanto Domingoprzerwa w podróżyPunta CanaAviancaBogota - LufthansaFrankfurtLufthansaWarszawa
 • Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – Bliski Wschód – Indie – Sri Lanka – Daleki Wschód – Australia – Nowa Zelandia - Ameryka Południowa - Europa 

  Przelot na trasie :
  WarszawaQatar AirwaysDohaQatar AirwaysTeheranprzerwa w podróżyDohaQatar AirwaysDelhiprzerwa w podróżyColomboSri LankanKuala Lumpurprzerwa w podróżyManilaCathay AirwaysHongkongCathay AirwaysSydney Qantas Auckland - QantasSantiago de Chileprzerwa w podróżyLimaIberiaMadrytIberiaLondynBritish Airways - Warszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.
   
 • Europa – USA – Hawaje – Fidżi – Nowa Zelandia – Australia – RPA – Europa 

  Przelot na trasie:
  WarszawaBritish AirwaysLondynBritish AirwaysSan FranciscoAmerican AirlinesLos AngelesAmerican AirlinesHonoluluFiji AirwaysNadiFiji AirwaysAucklandQantasSydneyQantasJohannesburgBritish AirwaysLondynBritish AirwaysWarszawa
  Cała podróż musi trwać minimum 10 dni , a maksimum 1 rok.

Bilety dookoła świata

Aktywny Stopover

Aktywny Stopover

Kupując bilet lotniczy do naszego końcowego portu przeznaczenia częściej zwracamy uwagę na cenę, przewoźnika, miejsca w samolocie, dużo rzadziej natomiast na przesiadkowe lotnisko. Codziennie liczne kampanie reklamowe atakują nas niższą ceną, szybszym połączeniem czy też nowym typem samolotu. Ale przecież nasza podróż to również krótki pobyt na lotnisku transferowym, który może, a dla prawdziwego podróżnika powinien stać się atrakcją samą w sobie.

W zależności od rodzaju naszego biletu przerwa w podróży w mieście, gdzie przesiadamy się na kolejny samolot może trwać kilka lub kilkanaście godzin, często nawet blisko dobę. Czy zatem nie warto opuścić lotnisko i zwiedzić miasto w którym przyszło nam „czekać”? A może „poczekać” dłużej specjalnie? Może poprosić agenta o bilet, który da nam możliwość urozmaicenia podróży pobytem w kraju, którego nie znamy?

 

Amsterdam to popularny port przesiadkowy w Europie, z którego można udać się w najdalsze zakątki Świata, ale sam Amsterdam też oferuje dużo atrakcji.

Mając kilka godzin na przesiadkę można w ciągu pół godziny dostać się koleją do centrum miasta, a tam koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Królewski , Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, czy przespacerować się po Voldenparku, czy zajrzeć do Dzielnicy Czerwonych Latarni.Pieszo, na rowerze lub łodzią można odkrywać Amsterdam i jego kulturalne atrakcje. Czy wiecie, ze amsterdamskie kanały wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ? Koniecznie wpadnijcie do jednej z niezliczonych restauracji z kuchniami z całego świata. Każda dzielnica Amsterdamu jest inna, ale każda ma wspólną cechę : mnóstwo wspaniałych kawiarni, które pozostają otwarte do wczesnych godzin porannych.

 

Dubaj - miasto handlu i rozrywki, złote miasto, wrota wschodu.Miasto to ma zaledwie 200 lat, ale dziedzictwo kulturowe jego mieszkańców sięga początków cywilizacji arabskiej. W błędzie są ci, którzy sadzą, że miasto to, to niewielka oaza otoczona pustynią. Dubaj szokuje rozmachem architektonicznym, luksusem i bogactwem.Przez ostatnich kilka dekad zaszło tu więcej zmian niż w ciągu kilkunastu poprzednich wieków. Miasto przyciąga nie tylko biznesmenów, ale także turystów, spragnionych ciepła, słońca i egzotyki.Każdy, kto tu dotrze musi zobaczyć Oazę Hatta, dzielnicę Bastakija, Kompleks Marina, cuda architektury; Hotel Burj Al-Arab, wieżowiec Burj Dubai, Hotel Jumeirah, Muzeum Dubaju w Forcie Al-Fahida, World Trade Center, Złoty Suk w Dzielnicy Dejra.
Podróżując linią lotniczą Emirates można skorzystać z pakietu Dubaj Stopover, który obejmuje:

 • pobyty w hotealch 3-5* po prefrencyjnych cenach ze śniadaniem, 24 lub 72h
 • transfery z/na lotnisko


Helsinki -latając do Azji często przesiadamy się w Helsinkach. Supernowoczesne lotnisko Vantaa jest bardzo interesującym i przyjaznym obiektem, lecz miasto jest tak blisko!

Wystarczy skorzystać z autobusu Finnair City Bus aby za 30 minut znaleźć się w centrum Helsinek. A tam sklepy, restauracje, galerie, możliwość relaksu czy nawet wycieczki promem na wspaniałą wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO wyspę Suomenlinna.


Kopenhaga
Lecąc przez Kopenhagę również warto urozmaicić sobie podróż i opuścić gościnne lotnisko Kastrup. Bezzałogowa kolejka w ciągu kilku minut zawiezie nas na plażę (Amager Strand),do największego w Skandynawii akwarium (Bla Planet) lub po kilkunastu minutach do serca Kopenhagi, gdzie zjemy posiłek w malowniczej dzielnicy Nyhavn, popłyniemy statkiem po kanałach lub odwiedzimy dziesiątki sklepów przy najdłuższej kopenhaskiej ulicy Stroget.


Lizbona
Portugalskie linie lotnicze TAP oferują bardzo atrakcyjne połączenia lotnicze do Ameryki Północnej, Południowej i Afryki. Dla pasażerów podróżujących z Polski , którzy nie mają zapewnionego połączenia tego samego dnia, linia lotnicza oferuje bezpłatny nocleg w Lizbonie. Usługa zawiera zakwaterowanie w jednym z lizbońskich hoteli, śniadanie oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko, a dla chętnych, którzy chcą się zatrzymać się w Lizbonie na 2 lub 3 noclegi linia oferuje atrakcyjne ceny w hotelach oraz zniżki na wiele atrakcji takich jak np. darmowe wino w partnerskich restauracjach, piesza wycieczka po starej Lizbonie, przejażdżka słynnym tramwajem linii 28 . Wskocz do autorikszy Tuk Tuk i udaj się na zwiedzanie Belem, podczas którego zapoznasz się ze światem wielkich historycznych odkryć i wspaniałych portugalskich żeglarzy.

 

Singapur
Z Programu Singapore Stopover Holiday mogą skorzystać pasażerowie, którzy podróżują przez Singapur do Azji
Płd.-Wsch., Australii lub Nowej Zelandii liniami Singapore Airlines. Pakiety pobytowe obejmują :

 •  noclegi w hotelach 3-5*, bezpłatne wifi, późniejszy check-out
 • transfery busem z lotniska do hotelu i z powrotem
 • bezpłatne przejazdy Hop-on Bus
 • zniżki na zakupy , wycieczki oraz w wybranych restauracjach
 • zniżki lub bezpłatne wstępy do wielu atrakcji turystycznych


Wiedeń
Z lotniska Schwechat do centrum miasta możemy dostać sie na wiele sposobów (CAT, ICE, S7, autobus VAL), najlepiej wybrać CAT (City Airport Train) i za 16 minut być na dworcu kolejowym Wien Mitte, skąd metrem dojedzie się do stacji Herrengasse i tu rozpocząć spacer po mieście.
Ulicą Volksgarten przez park Pałacu Hofburg dojdziemy do Burgring’u z Naturhistorisches Museum  i perłą Kunsthistorisches Museum, a stąd już blisko do gmachu Opery Wiedeńskiej i krok do serca historycznego centrum Wiednia - Stephansplatz. Uliczkami starego miasta docieramy do Katedry Świętego Szczepana. W sercu Wiednia znajduje się cała gama szykownych restauracji, małych barów po klasyczne fast food-y. To właśnie tu należy się zatrzymać i gdzieś w małej kawiarence napić siękawy i skosztować tortu Sachera. Dla tych, którzy mają więcej czasu proponujemy koniecznie odwiedzić słynny park rozrywki - Prater, a tu Planetarium, Muzeum Madame Tussauds, Wesołe Miasteczko, bary, kawiarnie, kluby...


Zurych to bardzo przyjazny pasażerom port przesiadkowy. Warto, planując podróż w dalekie kraje , zatrzymać się na krótki pobyt w tym mieście. Z lotniska Zurich-Kloten Airport do centrum miasta (Zurich Hauptbahnhof), średnio co 10 minut kurusje pociąg, podróż trwa około 15 minut.
Główna ulica Bahnhofstrasse to kraina domów towarowych i markowych sklepów kuszących swoimi wystawami, stare miasto kusi ciszą i licznymi restauracjami dopasowanymi dla każdego smakosza. Warto udać się w kierunku Zurichsee. Z promenady na Burkliplatz można ruszyć statkiem w piękny rejs po jezierze i podziwiać Alpy na horyzoncie.Do wyboru jest: 1,5 godzinny, 2,5 godzinny, 4 i 7 godzinny rejs z wieloma atrakcjami. Gdy zabrzmi ostatni dzwonek na statku, czas zejść na ląd.

 

Aktywny Stopover

Podróże wieloma środkami lokomocji

Podróże wieloma środkami lokomocji

„Kto podróżuje ten dwa razy żyje” zauważył Hans Christian Andersen. Wielu z nas zauważa, że weekend spędzony poza domem, w podróży „trwa” dłużej niż weekend spędzony w domu. Co więcej...często po weekendzie w trasie jesteśmy o wiele bardziej wypoczęci, zrelaksowani i gotowi powrócić do codzienności. To czasowe złudzenie powstaje na skutek większej ilości bodźców, przeżyć i doświadczeń jakie spotykają nas w podróży, niż we własnych czterech ścianach.

Czy podróż można jeszcze bardziej urozmaicić? Czy weekend lub tydzień może „trwać” jeszcze dłużej? Otóż może, dywersyfikując chociażby środki transportu.

 

Kilka pomysłów na zdywersyfikowane wyjazdy, które z przyjemnością możemy dla Państwa przygotować, jak również zarezerwować wszystkie środki transportu i hotele.

 

Paryż i Londyn – Croissant na śniadanie i lunch w londyńskim pubie – samolot + pociąg

Wyjazd w dowolnym kierunku: lecimy przykładowo samolotem do Paryża, po 1 – 2 dniach przejeżdżamy suberszybkim pociągiem Eurostar (nieco ponad 2 godziny) do Londynu i wracamy stamtąd samolotem.
 

Bałtycka przygoda – Dwie bałtyckie stolice w weekend – samolot + prom

Wylatujemy do Helsinek gdzie zamieszkujemy w jednym z centralnych hoteli. Po odwiedzeniu kluczowych atrakcji (wyspa Suomenlinna, katedra, muzea) wsiadamy na wygodny prom, którym po dwóch godzinach docieramy do stolicy Estonii Tallina. Po wypełnionym atrakcjami wieczorze na tallińskiej starówce nocujemy w jednym z nowoczesnych hoteli, a po rannym spacerze wracamy promem do Helsinek i stamtąd samolotem do Warszawy.
 

Ticino – włoski styl, szwajcarska jakość – samolot + samochód

Gdy marzy się nam wspaniała włoska kuchnia, włoska muzyka, włoskie wina w otoczeniu szwajcarskiej przyrody, to unikatowym miejscem na weekend będzie włoskojęzyczny kanton Szwajcarii – Ticino. Weekend spędzony w jednym z zacnych hoteli Locarno lub Lugano, odwiedziny wpisanej na listę UNESCO Bellinzony i jej zamków jak również jedynej włoskiej eksklawy na terytorium Ticino – malowniczej miejscowości Campo d’Italia, raclette spożyte w grotto pozostaną niezapomniane na długo. Najprościej polecieć samolotem do Zurychu a stamtąd wynajętym samochodem udać się na południe. Trasa według naszych upodobań.

Podróże wieloma środkami lokomocji

1
z   1
Proszę czekać ...