VOI Kiwengwa Resort

Tanzania / Zanzibar / Kiwengwa

VOI Kiwengwa Resort

★★★★

Udogodnienia: Klimatyzacja, Dostęp do internetu, Nurkowanie, Sporty wodne, Tenis, Sport, Basen odkryty, Dla rodzin z dziećmi, Kurorty nadmorskie, Oferty egzotyczne, Wellness

Cena: 6 923 zł / os. 7 110 zł - 3%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • +48 607 091 970
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 9.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
****
Region


Opis oferty
 
Położenie
Obiekt zlokalizowany w miejscowości Kiwengwa, na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru, w odległości ok. 40 km od Stone Town, kamiennego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do lotniska na Zanzibarze ok. 45 km. Obowiązkowy podatek turystyczny dodatkowo płatny w hotelu (ok. 1 USD/osoba/dzień).


Plaża
Szeroka, publiczna plaża bezpośrednio przy hotelu, z wydzieloną częścią dla Gości. Na plaży bezpłatne leżaki z zadaszeniem przeciwsłonecznym usytuowane pośród ogrodu palmowego. Dla Gości dostępne bezpłatne ręczniki na plaży (wymagany depozyt).


Do dyspozycji gości
Recepcja 24h, lobby, 2 restauracje: restauracja główna oraz restauracja zlokalizowana w tropikalnym ogrodzie serwująca dania kuchni włoskiej. Ponadto 2 bary: bar główny w lobby i bar przy plaży. Hotel posiada 1 basen z wydzieloną częścią dla dzieci. Przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki (do ręczników wymagany depozyt). Do dyspozycji gości również: mała biblioteka oraz salonik telewizyjny. Za dodatkową opłatą: pralnia, sejf w recepcji oraz opieka medyczna.


Pokoje
Hotel dysponuje 200 komfortowymi pokojami urządzonymi w lokalnym, afrykańskim stylu i rozlokowanymi w 2-kondygnacyjnych willach pośród tropikalnego ogrodu. Pokoje standardowe 2 os. (z możliwością max. 1 dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej) wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna, WC, suszarkę do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, lodówkę (uzupełnianą codziennie wodą butelkowaną) oraz balkon lub taras. Ponadto odnowione, tak samo wyposażone pokoje comfort. Możliwość pokoi 4 os. lub łączonych (na potwierdzenie). Łóżeczko dla dziecka do 2 roku życia bezpłatne (konieczna wcześniejsza rezerwacja i potwierdzenie).


Wyżywienie
Śniadania w godz. 7:30-10:00 oraz obiadokolacje w godz. 19:30-21:30 serwowane w formie bogatego bufetu w restauracji głównej Ngalawa". Za dodatkową opłatą opcja All inclusive: dodatkowo lunche w godz. 12:30-14:30 oraz wybrane lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe do posiłków bezpłatne. Ponadto w ramach All inclusive restauracja włoska w godz. 19:30-21.30. W barze "Nanga" i "Baobab" czarna kawa, woda mineralna, wybrane napoje bezalkoholowe w ciągu dnia. W barze Baobab lokalne wino i piwo w godz. 10:00-18:30, a w godz. 13:00 – 14:00 serwowane przekąski w formie bufetu. "Nanga" bar czynny w godz. 7:30-24:00, w którym dodatkowo podawane są późne, lekkie śniadania w godz. 10:00-11:00. Do godz. 10:00 i po 24:00 espresso, capuccinno, napoje w puszkach i butelkowane, lody oraz importowane napoje alkoholowe za dodatkową opłatą.

"


Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi dzienny i wieczorny program animacyjny. Dyskoteka dwa razy w tygodniu oraz sporty wodne i plażowe takie jak piłka plażowa i aqua aerobik. Ponadto tenis stołowy i kręgle. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z kortu tenisowego i kortu do piłki nożnej (ok. 10 USD/godzina), a także ze strefy SPA „Mchaichai” oraz centrum nurkowania i kitesurfingu w pobliżu hotelu.


Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi w częściach wspólnych obiektu.


Kategoria lokalna
****


Naszym zdaniem
Komfortowy hotel utrzymany w afrykańskim stylu, zlokalizowany pośród tropikalnego ogrodu, przy jednej z najpiękniejszych plaż wschodniego wybrzeża Zanzibaru z niezwykle białym i miękkim piaskiem. Przypadnie do gustu poszukującym błogiego relaksu z widokiem na lazurowe wody Oceanu Indyjskiego oraz tym nastawionych na egzotyczną przygodę.


Strona wwwProgram

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu.

Dzień 2 - 7 (lub 14)

Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz wycieczki lokalne.

Dzień 8 (lub 15)

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Dzień 9 (lub 16)

Przylot do Polski.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizytanzańskiej (ok. 50 USD/os.), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 22.04.2020 r. i mogą ulec zmianie.


Inne

Ważne informacje

Waluta:

W Tanzanii obowiązuje szyling tanzański (TZS). Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 2300 TZS. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas:

+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Szczepienia:

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd.

Orientacyjne ceny:

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 1500 TZS Piwo w barze - ok. 3000 TZS

Elektryczność:

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie:

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia.

Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 4500 TZS, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 259 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Tanzanii ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Tanzanii:

Płatna ok. 50 USD/os. na lotniskuna miejscu.Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od datypowrotu z Tanzanii.

Uwaga!!!

Przylatując do Tanzanii należy okazać negatywny wynik testu RT-PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż96 godzin przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).


Wizy

Wiza do Tanzanii:

Płatna ok. 50 USD/os. na lotniskuna miejscu.Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od datypowrotu z Tanzanii.

Uwaga!!!

Przylatując do Tanzanii należy okazać negatywny wynik testu RT-PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż96 godzin przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Zanzibarze trwa od listopada do początku marca.


Uwagi do programu

Z dniem 28.08.2017 zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Tanzanii (od 01.06.2019 r.). W związku z nowo obowiązującym prawem używanie, produkowanie i importowanie toreb foliowych w Tanzaniijest nielegalne i karane wysoką grzywną (nawet do 38 tys. USD) lub karą pozbawienia wolności do 4 lat. Podróżni przyjeżdżający do Tanzanii z foliowymi torbami w bagażu (dot. reklamówek, foliówek, jednorazówek, również tych z zakupami ze sklepów w strefie bezcłowej), zobligowani są do pozostawienia ich na lotnisku. Zalecamy by zamiast foliowych toreb używać toreb materiałowych lub papierowych. Tanzania jest jednym z krajów z najbardziej rygorystycznym prawem dotyczącym plastikowych toreb.Galeria:

VOI Kiwengwa Resort/1
VOI Kiwengwa Resort/2
VOI Kiwengwa Resort/3
VOI Kiwengwa Resort/4
VOI Kiwengwa Resort/5
VOI Kiwengwa Resort/6
VOI Kiwengwa Resort/7
VOI Kiwengwa Resort/8
VOI Kiwengwa Resort/9
VOI Kiwengwa Resort/10
VOI Kiwengwa Resort/11
VOI Kiwengwa Resort/12
VOI Kiwengwa Resort/13
VOI Kiwengwa Resort/14
VOI Kiwengwa Resort/15
VOI Kiwengwa Resort/16
VOI Kiwengwa Resort/17
VOI Kiwengwa Resort/18
VOI Kiwengwa Resort/19
VOI Kiwengwa Resort/20
VOI Kiwengwa Resort/21
VOI Kiwengwa Resort/22
VOI Kiwengwa Resort/23
VOI Kiwengwa Resort/24
VOI Kiwengwa Resort/25
VOI Kiwengwa Resort/26
VOI Kiwengwa Resort/27
VOI Kiwengwa Resort/28
VOI Kiwengwa Resort/29
VOI Kiwengwa Resort/30
VOI Kiwengwa Resort/31
VOI Kiwengwa Resort/32
VOI Kiwengwa Resort/33

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...