Amaya Resort Kuda Rah

Malediwy / Ari Atol / Kuda Rah

Amaya Resort Kuda Rah

★★★★★

Udogodnienia: Dostęp do internetu, Bezpośrednio przy plaży, Kurorty nadmorskie, Oferty egzotyczne

Cena: 16 557 zł / os. 17 796 zł - 7%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • +48 607 091 970
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 9.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
*****
Region


Opis oferty
 
Położenie
Malowniczy hotel położony jest w sercu tropikalnej wyspy na Atolu Alifu Dhaalu (inaczej zwanym Atol Ari). Międzynarodowe lotnisko w Male znajduje się ok. 95 km od hotelu. Transfer trwa ok. 45 min (przelot samolotem z Male na sąsiednią wyspę, następnie transfer łodzią).


Plaża
Hotel zlokalizowany na wyspie z bogatą roślinnością, otoczonej przepiękną, białą, piaszczystą plażą. Leżaki i parasole na plaży dostępne bezpłatnie.


Do dyspozycji gości
Recepcja 24h, restauracja główna Sea Spray z romantycznymi widokami na ocean, koktajl bar Glow serwujący napoje oraz lekkie przekąski, restauracja Half Lime serwująca specjały kuchni międzynarodowej, posiłki w willach (w wybranych typach), basen typu infinity. Leżaki, parasole i ręczniki dostępne bezpłatnie. Ponadto: sklepik z pamiątkami.


PokojeWyżywienie
Śniadania serwowane w restauracji głównej w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo). Za opłatą opcja Half Boardz obiadokolacją (napoje płatne dodatkowo), Full Board czyli obiadokolacje i lunche (napoje do posiłków płatne dodatkowo) oraz All inclusive: śniadania 8:00-10:00, lunche 12:30-14:30 i obiadokolacje 20:00-22:00 w formie bufetu. Kawa, herbata, napoje bez dopłat podczas posiłków. W dniu przyjazdu powitalny drink. Wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:30-24.00) w barze Glow. Możliwość skorzystania z posiłku w willi/A La Carte w zamian za posiłek w restauracji do określonej kwoty (w wybranych typach willi).


Program sportowy i animacyjny
Hotele nie prowadzi animacji. Dla dzieci w wieku 4-12 lat klub Nemo i sala zabaw. Ponadto centrum fitness, pokój gier, dyskoteka, boisko do gry w siatkówkę plażową i bilard (płatne dodatkowo, darmowe w pakiecie all inclusive). Za dodatkową opłatą dostępne są m.in.: lekcje gotowania, nurkowanie, wypożyczalnia rowerów i sprzętu wodnego, SPA, kajakarstwo i wędkowanie, oglądanie delfinów, prywatny wieczór pod gwiazdami, rejsy. Dodatkowo w ramach All Inclusive: jednorazowa możliwość wybrania bezpłatnej wycieczki (do wyboru z opcji przekazanych przez recepcję na miejscu) oraz bezpłatne wypożyczenie rowerów.


Internet
Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie na terenie całego hotelu, również w pokojach.


Kategoria lokalnaNaszym zdaniem
Bardzo elegancki, ale dzięki niewielkiej ilości pokoi kameralny hotel dla wymagających klientów. Na szczególne uznanie zasługują piękne, duże wille przy plaży oraz wille na wodzie zapewniające zjawiskowe widoki na ocean. Hotel chwalony za bardzo dobre jedzenie oraz dodatkowe atrakcje oferowane Gościom jak: lekcje gotowania, sporty wodne czy możliwość wypożyczenia rowerów, co pozwoli na aktywne spędzenie wolnego czasu.


Strona wwwZakwaterowanieStokiOpinie klientówProgram

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu.Wylot samolotem rejsowym z przesiadką.

Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. 

Dzień 2

Przylot na Malediwy

Transfer do wybranego hotelu. Transfer realizowany będzie łodzią motorową, samolotem lub wodolotem (w zależności od położenia hotelu).

Dzień 3-9

Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie, udział w wycieczkach lokalnych oferowanych przez hotel.

Dzień 10

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Male. Wylot z Male samolotem rejsowym z przesiadką.

Dzień 11

Przylot do Polski.

"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa-Male-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelu na Malediwach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, transfery samolotem lub łodzią motorową na Malediwach, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta na Malediwach (Klienci otrzymają numer telefonu kontaktowego do przedstawiciela Rainbow przy odprawie na lotnisku), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny podane zostały na dzień15.02.2023 r. i mogą ulec zmianie


Wycieczki lokalne

Odkryj podwodny świat Wspaniała wyprawa na rafy koralowe – Malediwy są wspaniałym miejscem dla miłośników nurkowania. Mieści się tutaj wiele szkół nurkowania – niemal każdy hotel posiada swoją szkołę. To wprost idealne miejsce, by odkryć podwodny świat Oceanu Indyjskiego. Ceny od 60 USD/godz. Kursy nurkowania od 120 USD za kurs.

Snurkowanie Wymarzona opcja dla osób, które pragną zobaczyć bogaty podwodny świat bez konieczności schodzenia pod powierzchnię wody. Około dwugodzinna wycieczka na rafy położone w pobliżu hotelu. Nie trzeba posiadać umiejętności pływackich, sprzęt do snurkowania oraz kamizelki można wypożyczyć w hotelu. Ceny od 30 USD.

Male City tour Wspaniała okazja do zobaczenia stolicy tego rajskiego kraju. Zobaczymy Pałac Mulee-Aage, który został zbudowany przez sułtana Mohameda Shamsuddeen III w 1906 roku. Obecnie w obiekcie mieści Kancelaria Prezydenta. Odwiedzimy także zachwycające swoją architekturą Islamic Centre – największy meczet na Malediwach, który może pomieścić nawet 5000 osób! W centrum znajduje się również biblioteka i sala konferencyjna. Ponadto będzie to wspaniała okazja do zakupu lokalnych pamiątek i rękodzieła. Wymagany skromny strój – zakryte kolana i ramiona. Cena od 50 USD.

Niezapomniana wyprawa na ryby Wspaniała atrakcja dla miłośników wędkarstwa. Malediwy to raj dla wędkarzy, można tutaj wypożyczyć łódź i wybrać się w rejs lub skorzystać ze zorganizowanej wycieczki. Wyprawy na ryby organizowane o różnych porach dnia (poranne, o zachodzie słońca, całodniowe). W trakcie wyprawy każdy będzie miał wspaniałą okazję do złapania egzotycznych gatunków ryb zamieszkujących ocean indyjski. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zjedzenia własnoręcznie złapanych ryb. Po powrocie do hotelu będą one ugrillowane przez szafa kuchni. Cena od 40 USD

Widokowy przelot samolotem Wspaniała opcja dla osób pragnących zobaczyć rajskie atole z lotu ptaka. Cena od 140 USD

Bliskie spotkania z delfinami Malediwy to idealne miejsce, w którym możemy z bliska podziwiać dziko żyjące delfiny. W trakcie około godzinnego rejsu po turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego mamy bardzo dużą szansę na zobaczenie tych wspaniałych ssaków. Ceny od 35 USD

Uwaga! Zamieszczone tutaj opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane i dostępne w każdym hotelu. Pełny wykaz dostępnych atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny w hotelach pobytowych i może różnić się w zależności od hotelu.


Inne

Malediwy - informacje ogólne

Szczepienia

Międzynarodowa karta szczepień z potwierdzonym szczepieniem przeciwko żółtej gorączce (żółtej febrze) jest wymagana przy przylocie na lotnisku od tych pasażerów, którzy w przeciągu ubiegłych 6 dni przebywali w krajach unifikowanych żółtą gorączką.

Waluta

Rupia Malediwska [MVR] 1 rupia = 100 leria, kurs: 1 USD = 15,29 MRV, 1 PLN = 4,12 MRV. Nie jest konieczna wymiana waluty na rupie malediwskie. Powszechnie akceptowane są waluty wymienialne (zwłaszcza USD). Nie zaleca się dokonywania płatności kartami kredytowymi, gdyż automatycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne.

Orientacyjne ceny

Butelka 1,5, l l. wody - ok. 3 USD. Drinki - od 6-8 USD.

Elektryczność

220 V/50 Hz wszystkie typy wtyczek

Telefony

Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 960 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Czas

+ 4 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Przelot

Wylot do Male liniami rejsowymi z przesiadką. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina na2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Transfery do hoteli

Podane czasy transferów obejmują czas realnego przelotu/przejazdu motorówką. Nie został wliczony czas oczekiwania. Czas transferu może ulec wydłużeniu w zależności od rozkładów lokalnych przewoźników.

Warto wiedzieć

- Malediwy są krajem bezpiecznym dla turystów.

-W stolicy Male należy zwracać uwagę na odpowiedni strój i zachowanie, które może godzić w obowiązujące normy religijne i przyjęte obyczaje. Nie wolno prezentować symboli religijnych: krzyże, gwiazdy Dawida etc. przy wjeździe na Malediwy i będąc na miejscu.

- Nudyzm jest kategorycznie zabroniony.

- Przepisy celne całkowicie zabraniają wwozu alkoholu (jest dostępny w ośrodkach dla obcokrajowców w bardzo wysokich cenach), broni i narkotyków. Przemyt narkotyków zagrożony jest wysokimi karami więzienia. Zakazuje się wywozu korala. Dozwolony jest wwóz tylko rzeczy osobistych. Zabroniony wwóz mięsa wieprzowego i pornografii. Możliwy jest wwóz i wywóz dozwolonej ilości dewiz. Władze malediwskie bardzo restrykcyjnie podchodzą do przestrzegania przepisów, np.: za wwóz alkoholu grozi więzienie.

- W obszarze Malediwów wydzielono tzw. strefę turystyczną, w której zezwala się poruszać gościom z zagranicy.Aby samodzielnie zwiedzać atole nie należące do strefy, należy uzyskać specjalne zezwolenie - dotyczy to również lokalnych firm, które chciałyby na przykład poprowadzić trasę rejsu poza strefą turystyczną.

- Brak placówki dyplomatycznej. Malediwy znajdują się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w New Delhi (Indie).

Ważne!Pakiety i kosze powitalne dla nowożeńców wymagają potwierdzenia zawarcia związku małżeńskiego w okresie maksymalnie 6 ostatnich miesięcy (dokument należy zabrać ze sobą i okazać na recepcji podczas kwaterowania).


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Malediwach, trwa od początkulistopadado końca marca.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Malediwy

Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 1 miesiąc od daty powrotu. Polskiturysta nie potrzebuje wizy wjazdowej. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 30 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków turystycznych.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 26.01.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Przylatując na Malediwy należy okazać formularz Deklaracji Zdrowia Podróżnego.
Wizy

Wiza na Malediwy

Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 1 miesiąc od daty powrotu. Polskiturysta nie potrzebuje wizy wjazdowej. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 30 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków turystycznych.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcąw celu weryfikacji.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 26.01.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Przylatując na Malediwy należy okazać formularz Deklaracji Zdrowia Podróżnego.

Galeria:

Amaya Resort Kuda Rah/1
Amaya Resort Kuda Rah/2
Amaya Resort Kuda Rah/3
Amaya Resort Kuda Rah/4
Amaya Resort Kuda Rah/5
Amaya Resort Kuda Rah/6
Amaya Resort Kuda Rah/7
Amaya Resort Kuda Rah/8
Amaya Resort Kuda Rah/9
Amaya Resort Kuda Rah/10
Amaya Resort Kuda Rah/11
Amaya Resort Kuda Rah/12
Amaya Resort Kuda Rah/13
Amaya Resort Kuda Rah/14
Amaya Resort Kuda Rah/15
Amaya Resort Kuda Rah/16
Amaya Resort Kuda Rah/17
Amaya Resort Kuda Rah/18
Amaya Resort Kuda Rah/19
Amaya Resort Kuda Rah/20
Amaya Resort Kuda Rah/21
Amaya Resort Kuda Rah/22
Amaya Resort Kuda Rah/23
Amaya Resort Kuda Rah/24
Amaya Resort Kuda Rah/25
Amaya Resort Kuda Rah/26
Amaya Resort Kuda Rah/27
Amaya Resort Kuda Rah/28
Amaya Resort Kuda Rah/29
Amaya Resort Kuda Rah/30
Amaya Resort Kuda Rah/31
Amaya Resort Kuda Rah/32
Amaya Resort Kuda Rah/33
Amaya Resort Kuda Rah/34
Amaya Resort Kuda Rah/35
Amaya Resort Kuda Rah/36
Amaya Resort Kuda Rah/37
Amaya Resort Kuda Rah/38
Amaya Resort Kuda Rah/39
Amaya Resort Kuda Rah/40
Amaya Resort Kuda Rah/41
Amaya Resort Kuda Rah/42
Amaya Resort Kuda Rah/43
Amaya Resort Kuda Rah/44
Amaya Resort Kuda Rah/45
Amaya Resort Kuda Rah/46

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...