Schowek - Wyszukiwarka ofert

Lofoty

Lofoty

Archipelag Lotofów rozciąga się wzdłuż północnozachodnich wybrzeży Norwegii i jest uważany za jeden z najpiękniejszych regionów tego kraju. Wyspy połączone są ze sobą za pomocą malowniczych mostów i podwodnych tuneli. Na niektóre można dotrzeć jedynie drogą wodną lub śmigłowcem.

Lofoty obfitują w cudowne górskie pejzaże połączone ze śnieżnobiałymi plażami na tle błękitnej i krystalicznej wody. Idealnym sposobem na poznanie tego regionu jest podróż samochodem połączona z noclegami na trasie w typowych drewnianych domkach na wodzie „rorbu”.

Najlepszym okresem na wypoczynek na Lofotach jest maj, czerwiec i lipiec kiedy na archipelagu panuje dzień polarny i słońce nigdy nie chowa się za horyzont. Dotarcie na Lofoty jest możliwe na bardzo wiele sposobów. Najprościej dolecieć przez Oslo na jedno z lotnisk w północnozachodniej Norwegii (np. Harstad / Narvik, Bodo czy nawet Tromso) za pośrednictwem SAS / Norwegian + Wideroe i kontynuować podróż samochodem. Dobrym pomysłem jest połączenie „open jaw” z wylotem z innego lotniska niż to gdzie przylecieliśmy.