Schowek - Wyszukiwarka ofert

Jak bezpiecznie jeść w egzotyczej podróży

Jak bezpiecznie jeść w egzotyczej podróży

Oto kilka porad jak bezpiecznie jeść podczas egzotycznych podróży.

 

1. Oswój się z kuchnią

Na co dzień nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do orientalnych przypraw czy ostrej kuchni. Trzeba dać sobie trochę czasu, próbować niewielkie ilości, tak żeby żołądek mógł się oswoić z zupełnie innym rodzajem jedzenia. Warto też zadbać o wzmocnienie swojej flory bakteryjnej, np. przez picie kefirów, maślanek czy jedzenie produktów kiszonych.

 

2. Miej oczy dookoła głowy

Chcesz jak najlepiej poznać lokalną kulturę i kusi Cię zamówienie jedzenia z ulicznej budki? Może na początku przyjrzyj się temu, jak sprzedawca przyrządza potrawy, czy naczynia w których przygotowywane są posiłki są czyste i czym są myte. Jeśli budka wygląda na brudną, a wokół latają owady, lepiej poszukaj innego miejsca na szybki obiad. Twój żołądek z pewnością Ci podziękuje.

 

3. Pij wodę tylko butelkowaną

Każdy podróżnik wie to doskonale: nie wolno podnosić do ust wody nieznanego pochodzenia. Jeśli pijemy z butelki, to tylko zamkniętej – nawet w restauracjach. W hotelu (zwłaszcza przy myciu zębów!) obowiązuje ta sama zasada, chyba że mamy szansę na przegotowanie wody. Lepiej darować sobie zamawianie napojów z lodem, który niemal zawsze przygotowany jest z “kranówki”. Picie wody nieprzegotowanej i pochodzącej z nieznanego źródła jest najczęstszą przyczyną kłopotów żołądkowych wśród podróżujących.

 

4. Uważaj na owoce

Owoce na straganach wyglądają bardzo kusząco. Często jednak są nieumyte  albo spryskiwane co jakiś czas wodą, bynajmniej nie z butelki. Masz ochotę na coś świeżego? Kup, zabierz ze sobą i porządnie opłucz.

 

5. Jedz tam, gdzie inni – tłum gości gwarancją jakości

Nawet jeśli jesteś indywidualistą, to w tej kwestii warto pójść za tłumem i zaufać innym. Knajpka, która świeci pustkami może być podejrzana, brak chętnych gości mówi bardzo wiele. Zadowolone tłumy są najlepszą rekomendacją: jest smacznie, zdrowo i bezpiecznie.

 

Zachęcamy do wykupienia polisy, która zabezpieczy nas w trudniejszych sytuacjach i pokryje koszty leczenia a nawet zakupów leków. Życzymy bezpiecznych podróży!