Schowek - Wyszukiwarka ofert

Jak będą wyglądać podróże w 2022 roku?

Jak będą wyglądać podróże w 2022 roku?

2022 rok będzie czasem nadrabiania straconych wakacji. Podróże mają działać terapeutycznie - poprawiać nastrój, być ucieczką od życia codziennego, ale także z domu, który w ostatnich kilkunastu miesiącach dla wielu osób stał się miejscem pracy.

Choć pandemia koronawirusa jeszcze nie ustępuje, do ludzi powraca nadzieja, a z nią plany na przyszłoroczne wyjazdy. Jakie będą? Bez względu na to, jak będziemy podróżować, jedno jest pewne - każdy wyjazd będzie znaczący.

Co sprawia, że wyjazdy są najlepszą formą wypoczynku? Wielu z nas twierdzi, że już przebywanie w otoczeniu innego krajobrazu pozwala im naładować baterie, jest też formą doświadczania życia. Inni twierdzą, że smakowanie lokalnych przysmaków pozwala się zrelaksować, podobnie jak nauka nowych języków.

Wyjazd ma być ucieczką od codzienności i pracy. W tym i zeszłym roku dla wielu osób dom stał się również biurem, niektórzy łączyli podróże z pracą. W tym roku podróż ma być całkowitym resetem i sposobem na odzyskanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.  

Obecnie podróże będą jak przeżywanie czegoś pierwszy raz - przez pandemię wiele osób już zapomniało, jak to jest wyruszyć w drogę. Nie możemy doczekać się ekscytacji, która pojawia się wraz z rozpoczęciem podróży. Każdy „pierwszy raz” - czy to podziwianie krajobrazu z okna samolotu, czy odbieranie kluczy do pokoju hotelowego, będzie momentem celebracji.

Podróże mają być też czasem nawiązywania kontaktów. Co prawda ludzie stęsknili się za swoimi przyjaciółmi i rodziną, ale są też spragnieni nowych znajomości. Aż połowa z podróżujących deklaruje  że wybierze miejsce zakwaterowania w pobliżu życia nocnego. Są i tacy, którzy na wakacjach będą szukać miłości. Romans nie musi się ograniczać do czasu podróży, bo dzięki wideo rozmowom można pozostawać w kontakcie, nawet jeśli mieszka się od siebie daleko.

Podróżni w 2022 roku chcą większej swobody - zamiast kupować wyjazdy zaplanowane od A do Z, będą oczekiwać możliwości podejmowania decyzji na bieżąco, wręcz improwizowania na wakacjach.

W 2022 roku przy podejmowaniu spontanicznych decyzji dużą rolę odgrywać będzie technologia. Turyści dzięki nowym rozwiązaniom, które potrafią przeanalizować poprzednie podróże, będą mogli skorzystać z czegoś nowego, ale spójnego z ich oczekiwaniami.

Już przyzwyczailiśmy się i wiemy, że trzeba zaakceptować nieprzewidywalność świata, która będzie nam towarzyszyć także w przyszłym roku. Tego nauczyła nas pandemia. W radzeniu sobie z nią znów pomocna będzie technologia, bo dzięki niej łatwiej poradzić sobie ze stresem związanym z wyjazdem. Mowa o takich udogodnieniach jak tłumacz online, dzięki czemu łatwiej porozumieć się z właścicielem mieszkania czy pracownikiem wypożyczalni samochodów, ale też o wykorzystywaniu uczenia się maszyn, dzięki czemu wynajmujący zostanie zawczasu poinformowany o opóźnionym locie i późniejszym przyjeździe podróżnego. Wielu chciałoby korzystać z zaawansowanych rozwiązań, które nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem potrafią przewidzieć, dokąd będzie można bezpiecznie podróżować, lub zasugerują odpowiedni kierunek na podstawie tego, gdzie znajduje się podróżny i jakie obowiązywać go będą przepisy wjazdowe. Jednak bez względu na to, jak bardzo technologia może ułatwić życie, branża turystyczna w dalszym ciągu będzie skupiać się na oferowaniu elastycznych warunków podróży, bo tego oczekują konsumenci.