Hainan - Chińskie Hawaje

Hainan - Chińskie Hawaje

Wyspa nazywana „Chińskimi Hawajami” to 20 km szerokich, piaszczystych plaż.

Słońce świeci tu przez cały rok, a szczyt sezonu przypada od października do końca zimy. Idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych, takich jak nurkowanie, jazda na nartach wodnych , surfing czy też wędrówek wśród nieskażonej, tropikalnej scenerii.

 

Dla miłośników golfa też się coś znajdzie, na wyspie znajdują się liczne szkoły golfowe, które organizują kursy dla początkujących oraz dla doświadczonych graczy. Jeśli szukacie dzikich i dziewiczych obszarów koniecznie wybierzcie się na Wuzhizhou Island, zwaną również Love Island.

 

Woda na wyspie jest krystalicznie czysta z widocznością do 27 metrów, co sprawia, ze jest to idealne miejsca do nurkowania i podziwiania licznych ławicy egzotycznych ryb oraz naturalnej rafy koralowej.

Koniecznie odwiedźcie Farmer”s Sanya Market , gdzie można kupić świeże owoce morza, pójść do najbliższej restauracji i za niewielką opłatą ich kucharz przyrządzi Wam coś pysznego !

Hainan słynie z pereł, można się targować !

Jeśli planujecie wynajęcie samochodu lub motoru to trzeba koniecznie posiadać chińskie prawo jazdy, międzynarodowe tam nie obowiązuje i nie ma od tego wyjątków, więc lepiej poruszać się po wyspie środkami komunikacji miejskiej – pociąg , autobus lub taksówkami, które się są niedrogie.

Jeśli wybieracie się małą grupą można wynająć niewielkiego busa z anglojęzycznym przewodnikiem.

 

Na wyspę najlepiej dostać się samolotem z przesiadką w Hongkongu lub Szanghaju, z Hongkongu to tylko godzina lotu. Dogodne połączenie i ceny oferuje Cathay Pacific, można połączyć pobyt w Hongkongu na zakupy z wypoczynkiem na Hainan. Na wyspie jest bardzo dużo hoteli i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.


Proszę czekać ...