Aruba - One Happy Island

Aruba - One Happy Island

ARUBA "One Happy Island", bo tak też nazywana jest Aruba to biały piasek, turkusowy ocean, perfekcyjna cisza i spokój. To jest to , co ma do zaoferowanie ten kawałek raju.Aruba jest jedną z wysp wulkanicznego archipelagu Małych Antyli i wchodzi w skład Królestwa Niderlandów. Położona jest na krańcu Morza Karaibskiego, 25 km na północ o wybrzeża Wenezueli.

Mieszkańcy wyspy używają języka niderlandzkiego lub też lokalnej jego mieszanki zwanej papiamento, ale bez problemu można się to porozumieć w języku angielskim lub hiszpańskim. Wyspa leży w klimacie równikowym, co sprawia , ze deszcz pada tu niezwykle rzadko, wyspa ma najwięcej dni słonecznych ze wszystkich wysp karaibskich.

Aruba jest też poza zasięgiem huraganów co sprawia, że można ją odwiedzać przez 12 miesięcy w roku, temperatura wody nigdy nie spada poniżej 27 stopni. Przy takim klimacie trudno jest to cokolwiek uprawiać, wyspa słynie z aloesu , gdyż roślina ta nie wymaga nawadniania , a wyroby na bazie aloesu są głównym produktem eksportowym wyspy. Na wyspie spotkamy gównie palmy i kaktusy oraz charakterystyczne drzewa divi-dvi, które są symbolem Aruby. Drzewa te w wyniku działania wiatrów często przybierają niezwykłe formy. Nie tylko piaszczyste plaże przyciągają tutaj turystów, jest tu także wspaniała zabudowa z czasów kolonialnych, a przechadzając się ulicami stolicy Oranjestad , można odnieść wrażenie, że znajdujemy się obecnie w Holandii ! Sporty wodne to największa atrakcja wyspy : nurkowanie, żeglowanie, windsurfing, kitesurfing, podwodne bogactwo można również podziwiać z wnętrza łodzi ze szklanym dnem. Wyspę i jej zakamarki można odkrywać biorąc udział w safari, a wędkarstwo na otwartym morzu może być niezapomnianą przygodą. Po zachodzie słońca Aruba oferuje różne atrakcje - koncerty, dyskoteki, kawiarnie, jednak najbardziej popularne są kasyna. Dla miłośników zakupów też znajdzie się coś ciekawego, na wyspie jest wiele markowych sklepów znanych w Europie i Ameryce, a ceny są zaskakująco niskie, ponieważ Aruba to wyspa bez cła ! Na wyspę najlepiej dostać się liniami holenderskim KLM z przesiadką w Amsterdamie, ale możliwe są też połączenia z Miami czy z Panama City.


Proszę czekać ...