Schowek - Wyszukiwarka ofert

Aktywny Stopover

Aktywny Stopover

Kupując bilet lotniczy do naszego końcowego portu przeznaczenia częściej zwracamy uwagę na cenę, przewoźnika, miejsca w samolocie, dużo rzadziej natomiast na przesiadkowe lotnisko. Codziennie liczne kampanie reklamowe atakują nas niższą ceną, szybszym połączeniem czy też nowym typem samolotu. Ale przecież nasza podróż to również krótki pobyt na lotnisku transferowym, który może, a dla prawdziwego podróżnika powinien stać się atrakcją samą w sobie.

W zależności od rodzaju naszego biletu przerwa w podróży w mieście, gdzie przesiadamy się na kolejny samolot może trwać kilka lub kilkanaście godzin, często nawet blisko dobę. Czy zatem nie warto opuścić lotnisko i zwiedzić miasto w którym przyszło nam „czekać”? A może „poczekać” dłużej specjalnie? Może poprosić agenta o bilet, który da nam możliwość urozmaicenia podróży pobytem w kraju, którego nie znamy?

 

Amsterdam to popularny port przesiadkowy w Europie, z którego można udać się w najdalsze zakątki Świata, ale sam Amsterdam też oferuje dużo atrakcji.

Mając kilka godzin na przesiadkę można w ciągu pół godziny dostać się koleją do centrum miasta, a tam koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Królewski , Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, czy przespacerować się po Voldenparku, czy zajrzeć do Dzielnicy Czerwonych Latarni.Pieszo, na rowerze lub łodzią można odkrywać Amsterdam i jego kulturalne atrakcje. Czy wiecie, ze amsterdamskie kanały wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ? Koniecznie wpadnijcie do jednej z niezliczonych restauracji z kuchniami z całego świata. Każda dzielnica Amsterdamu jest inna, ale każda ma wspólną cechę : mnóstwo wspaniałych kawiarni, które pozostają otwarte do wczesnych godzin porannych.

 

Dubaj - miasto handlu i rozrywki, złote miasto, wrota wschodu.Miasto to ma zaledwie 200 lat, ale dziedzictwo kulturowe jego mieszkańców sięga początków cywilizacji arabskiej. W błędzie są ci, którzy sadzą, że miasto to, to niewielka oaza otoczona pustynią. Dubaj szokuje rozmachem architektonicznym, luksusem i bogactwem.Przez ostatnich kilka dekad zaszło tu więcej zmian niż w ciągu kilkunastu poprzednich wieków. Miasto przyciąga nie tylko biznesmenów, ale także turystów, spragnionych ciepła, słońca i egzotyki.Każdy, kto tu dotrze musi zobaczyć Oazę Hatta, dzielnicę Bastakija, Kompleks Marina, cuda architektury; Hotel Burj Al-Arab, wieżowiec Burj Dubai, Hotel Jumeirah, Muzeum Dubaju w Forcie Al-Fahida, World Trade Center, Złoty Suk w Dzielnicy Dejra.
Podróżując linią lotniczą Emirates można skorzystać z pakietu Dubaj Stopover, który obejmuje:

  • pobyty w hotealch 3-5* po prefrencyjnych cenach ze śniadaniem, 24 lub 72h
  • transfery z/na lotnisko


Helsinki -latając do Azji często przesiadamy się w Helsinkach. Supernowoczesne lotnisko Vantaa jest bardzo interesującym i przyjaznym obiektem, lecz miasto jest tak blisko!

Wystarczy skorzystać z autobusu Finnair City Bus aby za 30 minut znaleźć się w centrum Helsinek. A tam sklepy, restauracje, galerie, możliwość relaksu czy nawet wycieczki promem na wspaniałą wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO wyspę Suomenlinna.


Kopenhaga
Lecąc przez Kopenhagę również warto urozmaicić sobie podróż i opuścić gościnne lotnisko Kastrup. Bezzałogowa kolejka w ciągu kilku minut zawiezie nas na plażę (Amager Strand),do największego w Skandynawii akwarium (Bla Planet) lub po kilkunastu minutach do serca Kopenhagi, gdzie zjemy posiłek w malowniczej dzielnicy Nyhavn, popłyniemy statkiem po kanałach lub odwiedzimy dziesiątki sklepów przy najdłuższej kopenhaskiej ulicy Stroget.


Lizbona
Portugalskie linie lotnicze TAP oferują bardzo atrakcyjne połączenia lotnicze do Ameryki Północnej, Południowej i Afryki. Dla pasażerów podróżujących z Polski , którzy nie mają zapewnionego połączenia tego samego dnia, linia lotnicza oferuje bezpłatny nocleg w Lizbonie. Usługa zawiera zakwaterowanie w jednym z lizbońskich hoteli, śniadanie oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko, a dla chętnych, którzy chcą się zatrzymać się w Lizbonie na 2 lub 3 noclegi linia oferuje atrakcyjne ceny w hotelach oraz zniżki na wiele atrakcji takich jak np. darmowe wino w partnerskich restauracjach, piesza wycieczka po starej Lizbonie, przejażdżka słynnym tramwajem linii 28 . Wskocz do autorikszy Tuk Tuk i udaj się na zwiedzanie Belem, podczas którego zapoznasz się ze światem wielkich historycznych odkryć i wspaniałych portugalskich żeglarzy.

 

Singapur
Z Programu Singapore Stopover Holiday mogą skorzystać pasażerowie, którzy podróżują przez Singapur do Azji
Płd.-Wsch., Australii lub Nowej Zelandii liniami Singapore Airlines. Pakiety pobytowe obejmują :

  •  noclegi w hotelach 3-5*, bezpłatne wifi, późniejszy check-out
  • transfery busem z lotniska do hotelu i z powrotem
  • bezpłatne przejazdy Hop-on Bus
  • zniżki na zakupy , wycieczki oraz w wybranych restauracjach
  • zniżki lub bezpłatne wstępy do wielu atrakcji turystycznych


Wiedeń
Z lotniska Schwechat do centrum miasta możemy dostać sie na wiele sposobów (CAT, ICE, S7, autobus VAL), najlepiej wybrać CAT (City Airport Train) i za 16 minut być na dworcu kolejowym Wien Mitte, skąd metrem dojedzie się do stacji Herrengasse i tu rozpocząć spacer po mieście.
Ulicą Volksgarten przez park Pałacu Hofburg dojdziemy do Burgring’u z Naturhistorisches Museum  i perłą Kunsthistorisches Museum, a stąd już blisko do gmachu Opery Wiedeńskiej i krok do serca historycznego centrum Wiednia - Stephansplatz. Uliczkami starego miasta docieramy do Katedry Świętego Szczepana. W sercu Wiednia znajduje się cała gama szykownych restauracji, małych barów po klasyczne fast food-y. To właśnie tu należy się zatrzymać i gdzieś w małej kawiarence napić siękawy i skosztować tortu Sachera. Dla tych, którzy mają więcej czasu proponujemy koniecznie odwiedzić słynny park rozrywki - Prater, a tu Planetarium, Muzeum Madame Tussauds, Wesołe Miasteczko, bary, kawiarnie, kluby...


Zurych to bardzo przyjazny pasażerom port przesiadkowy. Warto, planując podróż w dalekie kraje , zatrzymać się na krótki pobyt w tym mieście. Z lotniska Zurich-Kloten Airport do centrum miasta (Zurich Hauptbahnhof), średnio co 10 minut kurusje pociąg, podróż trwa około 15 minut.
Główna ulica Bahnhofstrasse to kraina domów towarowych i markowych sklepów kuszących swoimi wystawami, stare miasto kusi ciszą i licznymi restauracjami dopasowanymi dla każdego smakosza. Warto udać się w kierunku Zurichsee. Z promenady na Burkliplatz można ruszyć statkiem w piękny rejs po jezierze i podziwiać Alpy na horyzoncie.Do wyboru jest: 1,5 godzinny, 2,5 godzinny, 4 i 7 godzinny rejs z wieloma atrakcjami. Gdy zabrzmi ostatni dzwonek na statku, czas zejść na ląd.