Schowek - Wyszukiwarka ofert

Świat linii lotniczych

LOT I BEZPRZEWODOWY SYSTEM ROZRYWKI W SAMOLOTACH TYPU BOEING

LOT I BEZPRZEWODOWY SYSTEM ROZRYWKI W SAMOLOTACH TYPU BOEING

Od września 2021 LOT oferuje nowy system bezprzewodowej rozrywki pokładowej – LOT Entertainment. Wszyscy podróżujący na pokładach Boeingów 737 MAX 8 oraz Boeingów 737- 800NG mogą, na własnych telefonach, tabletach czy laptopach, korzystać z dostępu do szerokiej gamy produkcji kinowych, seriali czy kreskówek - wystarczy po starcie połączyć się z bezprzewodową siecią „LOT Entertainment”. Od grudnia 2021 wszyscy pasażerowie niezależnie od klasy, w której podróżują mogą korzystać z dostępu do wszystkich tytułów. Podział na ofertę podstawową i premium został wycofany. Repertuar jest zmieniany średnio co dwa miesiące. Oprócz filmów, seriali i programów telewizyjnych pasażerowie mogą korzystać z gier, przeczytać najnowsze wydanie Kaleidoscope, zapoznać się z aktualną ofertą LOT SkyBar lub SHOP&MORE oraz śledzić trasę swojej podróży na dokładnej, interaktywnej mapie. Na platformie umieszczone zostały również przewodniki turystyczne najchętniej odwiedzanych przez naszych pasażerów zakątków świata. Wyboru tytułów seriali oraz filmów dokonano na podstawie opinii i oczekiwań pasażerów, które linia pozyskała dzięki zrealizowanym drogą e-mailową ankietach. Od 1 lutego 2022 w repertuarze znajdzie się aż 75 pozycji odpowiednich nie tylko dla widzów dorosłych, ale również dzieci.

Zachęcamy wszystkich Państwa do wypróbowania nowego narzędzia przy okazji najbliższych podróży Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

LOT i SRI LANKA - dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo

LOT i SRI LANKA - dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo

Polskie Linie Lotnicze LOT od lutego 2022 roku uruchamiają dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo.

Loty na Sri Lankę, które zawieszono z powodu pandemii, zostały wznowione w grudniu. Malownicze plaże i zjawiskowa przyroda Kolombo czekają na Ciebie!W grudniu 2021 r. wznowiono bezpośrednie długodystansowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie do Kolombo na Sri Lance. Loty dotychczas odbywają trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele. Pasażerowie ruszają w podróż o godz. 16:10, by o 5:55 kolejnego dnia (czasu lokalnego) wylądować na lankijskim lotnisku.Teraz przewoźnik planuje dodać lot w czwartki. Połączenia obsługiwane są dreamlinerami. Lot na tej trasie trwa ponad 9 godzin, podczas których samolot pokonuje 7293 km.

 

 

Lufthansa i jej nowy catering pokładowy

Lufthansa i jej nowy catering pokładowy

Od 2021r. na rejsach krótko- i średniodystansowych Lufthansa wprowadziła nową koncepcję gastronomiczną Onboard Delights, oferując pasażerom Klasy Ekonomicznej szeroki wybór wysokiej jakości posiłków i napojów. Jako partnera cateringowego linia lotnicza wybrała młody start-up dean&david oraz tradycyjną monachijską firmę Dallmayr.

Ta urozmaicona, wysokiej jakości oferta kulinarna będzie dostępna na rejsach trwających co najmniej 60 minut.

W menu znajdzie się m.in. kompozycja z łososia i awokado, sałatka falafel tahini, porcja chrupiącego kurczaka z warzywami czy kanapka z kurczakiem sweet chilli. Uzupełnieniem oferty będą ciasta i przekąski. Ceny posiłków i przekąsek będą wahać się od 2 do około 12 euro, a menu będzie aktualizowane co trzy miesiące.

W ofercie nie zabraknie również dużego wyboru napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Na przykład butelka soku pomidorowego lub soku pomarańczowego będzie dostępna za 3 euro, podobnie filiżanka kawy lub herbaty. Na wszystkich rejsach w Europie butelka wody i mała czekoladowa niespodzianka będą serwowane bezpłatnie - niezależnie od tego, ile trwa lot.

Oprócz zadowolenia pasażerów dla Lufthansy bardzo ważny jest również temat odpowiedzialności za środowisko. Dlatego do pakowania używane są niemal wyłącznie materiały ekologiczne. Ponadto kładziony jest nacisk na mniejsze marnowanie żywności, dzięki lepszemu dopasowaniu oferty i produkcji do potrzeb.

Lufthansa ma nadzieję, że nowa oferta cateringowa Onboard Delights, dostępna w Klasie Ekonomicznej na trasach europejskich spotka się z uznaniem pasażerów.

 

 

LOT-em do Dubaju

LOT-em do Dubaju

Od 19 września 2021 LOT po raz pierwszy zainauguruje połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Samoloty Boeingi 737-800 NG i Boeingi 787 Dreamliner będą wykonywały bezpośrednie rejsy z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju (DXB) trzy razy w tygodniu.

Połączenie  LOT zainauguruje tuż przed światowym EXPO 2020 i będzie dostępne przez całą zimę, zapewniając Polakom doskonałą ofertę egzotycznego wypoczynku zimą.

Rejs potrwa ok. 6 godzin i będzie wykonywany według następującego rozkładu:

LO 121 WAW-DXB 07:40 – 15:25 wtorki, czwartki i niedziele
LO 122 DXB-WAW 17:15 – 21:35 wtorki, czwartki i niedziele

Liczący zaledwie 3 mln mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami (ropą, złotem i diamentami). Od 1 października br. do 31 marca 2022 r. stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w ub. roku ze względu na pandemię.

Emirates darmowe ubezpieczenie

Emirates darmowe ubezpieczenie

 

Emirates zajmuje czołowe miejsce w światowym rankingu bezpiecznych podróży według Safe Travel Barometer. To zwiększone środki bezpieczeństwa, bezpłatne zestawy higieniczne, oraz nowe protokoły.

Linie Emirates przodują również pod względem wygody podróżujących. Oferują swoim klientom bezpłatnie ochronę w przypadku COVID-19. Jeśli zarażenie wirusem COVID-19 zostało zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, przewoźnik pokrywa koszty leczenia wynoszące do 150 tys. EUR i koszty kwarantanny w wysokości 100 EUR dziennie przez 14 dni.
Wszystkie informacje i pełną treść ubezpieczenia znajdują się na dedykowanej stronie internetowej w języku polskim.


Emirates uruchomiły zintegrowaną ścieżkę biometryczną na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju (DXB). Bezkontaktowe korzystanie z lotniska jest teraz dostępne dla pasażerów linii podróżujących z Dubaju i przez Dubaj. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii biometrycznej - połączenia rozpoznawania twarzy i tęczówek, pasażerowie Emirates mogą odprawić się przed lotem, dopełnić formalności imigracyjnych, wejść do poczekalni Emirates i na pokład samolotu po prostu spacerując po lotnisku. Różne punkty styku na ścieżce biometrycznej pozwalają na bezpieczną podróż, zmniejszając interakcję między ludźmi.


Inteligentny Tunel" (Smart Tunnel) - to pierwszy na świecie projekt kontroli paszportowej, w którym pasażerowie po prostu przechodzą przez tunel i są „odprawiani" przez władze imigracyjne, bez interwencji lub potrzeby uzyskania fizycznego stempla paszportowego.

Zachęcamy Państwa do bezpiecznych podróży z Emirates.

 

 

 

Odwiedź z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT Bramę Indii!

Odwiedź z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT Bramę Indii!

Już 29 marca LOT przywraca bezpośrednie połączenie do Delhi?

Od 31 maja poleci prosto do tropikalnego Mumbaju! ?

Rejsy do Indii realizowane będą z Warszawy nawet do 5 razy w tygodniu. Czas zacząć planować wyjazd.

Loty do Indii będą operowane przez samoloty Boeing 787-8 oraz 787-9 , które zabiorą ze sobą odpowiednio: 252 oraz 294 pasażerów w trzech klasach podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class i LOT Economy Class. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty usług dodatkowych, dzięki którym nawet krótka podróż może być jeszcze bardziej komfortowa.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpośrednich LOT-ów, zapraszamy!

2
z   2