Świat linii lotniczych

flydubai - już wkrótce wyląduje w Gan na południowym atolu Malediwów

flydubai - już wkrótce wyląduje w Gan na południowym atolu Malediwów

Począwszy od 04 lutego 2023 flydubai rozpocznie regularne operacje lotnicze pomiędzy Dubajem a Gan International Airport na południowym atolu Malediwów.

Wraz z rozpoczęciem nowego połączenia do Gan, przewoźnik zwiększy swoją obecność na rynku wykonując 28 lotów tygodniowo na trasach do/z Malediwów. Nowe połączenie poważnie zredukuje czas przeznaczony na dotychczasowe przemieszczanie się pomiędzy Male, a południowym atolem otwierając więcej możliwości na spędzenie wakacji na rajskich plażach archipelagu. flydubai będzie pierwszym z ZEA i zarazem jednym z nielicznych przewoźników oferujących loty do Gan International Airport (GAN) na południu Malediwów.

Rejsy wykonywane będą codziennie z Terminalu 3 lotniska w Dubaju (DXB) przy współpracy  z Emirates na bazie umowy code-share.

Loty obsługiwane będą standardowo przez flotę B737-8 i 9 MAX z klasą business MAX, w której proponujemy przelot w 10 specjalnie przygotowanych przez Thompson Vantage fotelach/łóżkach, oraz klasą ekonomiczną wyposażoną w najnowszej generacji fotele RECARO.

flydubai - już wkrótce wyląduje w Gan na południowym atolu Malediwów

LOT OGŁOSIŁ ROZKŁAD REJSÓW Z RADOMIA

LOT OGŁOSIŁ ROZKŁAD REJSÓW Z RADOMIA

Wiosną 2023 roku wystartują pierwsze rejsy z Radomia. Przewoźnikiem operującym z nowego lotniska będzie m.in. LOT, który zabierze pasażerów do trzech europejskich miast.

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie regularnych połączeń z radomskiego lotniska. Przewoźnik zaprezentował rozkład lotów i uruchomił sprzedaż biletów na połączenia do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Pierwsze rejsy z nowego lotniska zaplanowane są na 28 kwietnia 2023 r.

W podróż biznesową, na urlop czy zwiedzanie europejskich stolic podróżnych zabiorą Boeingi 737-800. W systemach rezerwacyjnych połączenia pojawiły się od 28 września i będą wykonywane według poniższego rozkładu:

- Warszawa Radom – Paryż CDG: wylot 20:15, przylot 22:45 we wtorki, piątki i niedziele,

- Paryż CDG – Warszawa Radom: wylot 19:45, przylot 22:00 w poniedziałki, czwartki i soboty,

- Warszawa Radom – Kopenhaga: wylot 7:50, przylot 9:30 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,

- Kopenhaga – Warszawa Radom: wylot 10:30, powrót 15:40 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,

- Warszawa-Radom – Rzym: wylot 13:30, przylot 15:40 we wtorki, piątki i niedziele,

- Rzym – Warszawa Radom: wylot 16:40, przylot 18:50 we wtorki piątki i niedziele

Do stolicy Francji dolecimy w 2,5 godziny, rejs do Kopenhagi potrwa 1,40 godziny, zaś do Rzymu dostaniemy się w nieco ponad 2 godziny. Lotniskiem Warszawa-Radom zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Port będzie uruchomiony na przełomie marca i kwietnia 2023. Dojazd do lotniska z pewnością ułatwi budowa drogi ekspresowej S7, która połączy Warszawę z Radomiem.

 

LOT OGŁOSIŁ ROZKŁAD REJSÓW Z RADOMIA

EMIRATES – Czas odkryć nową strefę komfortu

EMIRATES – Czas odkryć nową strefę komfortu

Na podróżnych Emirates czekają kolejne wyjątkowe udogodnienia - od 1 czerwca rusza sprzedaż biletów w nowej klasie ekonomicznej premium w samolotach A380 realizujących loty do Londynu (Heathrow), Paryża (Roissy-Charles de Gaulle), Sydney i Christchurch. Loty w nowej klasie ekonomicznej premium będą realizowane od 1 sierpnia 2022 r.

 

Podróżni klasy ekonomicznej premium będą mogli skorzystać z luksusowych foteli, dodatkowych miejsc na nogi i usług nieustępujących klasie biznes w wielu konkurencyjnych liniach lotniczych.

Specjalna obsługa na lotnisku: Na lotnisku w Dubaju znajduje się specjalna strefa odprawy dla pasażerów klasy ekonomicznej premium, a także liczne wygodne samoobsługowe punkty odprawy w hali pozwalające uniknąć kolejek.

Luksusowe fotele: Subtelna elegancja kabiny w klasie ekonomicznej premium Emirates.  Wykończenie w postaci paneli drewnianych, a każdy fotel zapewnia maksymalną wygodę i oparcie dzięki zagłówkom umożliwiającym 6-stopniową regulację. Odległość między skórzanymi siedzeniami w kolorze kremowym wynosi aż do 100 cm, ich szerokość – ok. 50 cm, a zakres regulacji – do 20 cm, umożliwiając odchylenie do wygodnej pozycji „kołyski” i gwarantując dużo miejsca na nogi.

Wygoda: Wygodę na pokładzie zapewnią ekologiczne koce wykonane w całości z przetworzonych plastikowych butelek oraz duże poduszki. Ponadto w ekologicznych torbach wielorazowych pasażerowie znajdą także zestawy akcesoriów do odświeżenia się w podróży.

Oferta gastronomiczna: Wzorując się na elementach oferty w klasie biznes, Emirates zaserwuje pasażerom powitalnego drinka w eleganckich kieliszkach. Z kolei obfite posiłki z bogatego menu – przygotowane z sezonowych składników i inspirowane kuchnią regionalną – będą podawane w porcelanowych naczyniach wraz ze sztućcami ze stali nierdzewnej. W karcie napojów nie zabraknie między innymi win premium i wina musującego Chandon, a po posiłkach podawane będą likiery i czekoladki.

Rozrywka pokładowa na niebotycznym poziomie: W każdym fotelu znajduje się ekran o przekątnej 13,3 cala, na którym pasażerowie mają do dyspozycji do 5 tys. kanałów z muzyką, filmami, programami telewizyjnymi, czy serwisami informacyjnymi w uznanym systemie rozrywki pokładowej Emirates ice.

 

Podnieś klasę do ekonomicznej Premium.

Do zobaczenia na pokładach Emirates!

 

EMIRATES – Czas odkryć nową strefę komfortu

KAIR - miasto tysiąca minaretów z LOT-em.

KAIR - miasto tysiąca minaretów z LOT-em.

Już 31 maja LOT poleci do stolicy Egiptu, a rejsy realizowane będą z Warszawy pięć razy w tygodniu według poniższego rozkładu:

Warszawa - Kair

                LO 149 poniedziałek, środa, czwartek, sobota, niedziela 15:00-19:00

Kair - Warszawa

                 LO 150 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, niedziela  11:00-15:15

Loty będą operowane przez samoloty Embraer 190, które zabiorą ze sobą 106 pasażerów  w dwóch klasach podróży: Biznes oraz Economy.  Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty usług dodatkowych, dzięki którym nawet krótka podróż może być jeszcze bardziej komfortowa.

Nowe połączenie do Kairu jest już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

KAIR - miasto tysiąca minaretów z LOT-em.

Odwiedź z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT Bramę Indii!

Odwiedź z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT Bramę Indii!

Już 29 marca LOT przywraca bezpośrednie połączenie do Delhi.

Od 31 maja poleci prosto do tropikalnego Mumbaju!

Rejsy do Indii realizowane będą z Warszawy nawet do 5 razy w tygodniu.

Loty do Indii będą operowane przez samoloty Boeing 787-8 oraz 787-9 , które zabiorą ze sobą odpowiednio: 252 oraz 294 pasażerów w trzech klasach podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class i LOT Economy Class. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty usług dodatkowych, dzięki którym nawet krótka podróż może być jeszcze bardziej komfortowa.

Czas zacząć planować wyjazd. Nie przegapcie okazji do wygodnego lotu i odkrywania Indii.

 

Odwiedź z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT Bramę Indii!

Podróż PREMIUM klasą Economy? Teraz to możliwe!

Podróż PREMIUM klasą Economy? Teraz to możliwe!

Podróż PREMIUM klasą Economy? Teraz to możliwe!

Pragniemy poinformować o wprowadzeniu ważnej zmiany produktu oferowanego przez PLL LOT na rejsach krótkodystansowych (Shorthaul - SH). Dzięki wprowadzanym zmianom technologicznym oraz ofertowym, a przede wszystkim poszerzaniu portfolio usług dodatkowych, na rejsach krótkodystansowych (SH) PLL LOT, od 21 marca 2022 r. w ofercie będą dwie klasy podróży – Economy oraz Business. Już teraz Pasażerowie mają możliwość spersonalizowania swojej podróży zgodnie z preferencjami. Współpraca z czołowymi firmami technologicznymi zapewnia podróżującym klasą Economy szereg udogodnień takich jak: możliwość zamówienia ulubionego posiłku na pokład, e-prasę z ponad tysiącem tytułów do wyboru, czy system rozrywki pokładowej, który umożliwia dostęp do filmów i seriali z użyciem własnego urządzenia mobilnego.

Trzy klasy podróży na rejsach SH obowiązują jeszcze do 20 marca. Pasażerowie, którzy zakupią bilety w klasie Premium przed 7 marca na rejsy odbywające się w dniu 21 marca lub później, będą automatycznie upgradowani do klasy Business na odcinku krótkodystansowym. Warunki zmiany/zwrotu biletu pozostają takie same jak w momencie jego zakupu. Pasażerowie, których będzie dotyczyć ta zmiana, zostaną o tym poinformowani. Zmiana zostanie wprowadzona automatycznie.

Podróż PREMIUM klasą Economy? Teraz to możliwe!

LOT I BEZPRZEWODOWY SYSTEM ROZRYWKI W SAMOLOTACH TYPU BOEING

LOT I BEZPRZEWODOWY SYSTEM ROZRYWKI W SAMOLOTACH TYPU BOEING

Od września 2021 LOT oferuje nowy system bezprzewodowej rozrywki pokładowej – LOT Entertainment. Wszyscy podróżujący na pokładach Boeingów 737 MAX 8 oraz Boeingów 737- 800NG mogą, na własnych telefonach, tabletach czy laptopach, korzystać z dostępu do szerokiej gamy produkcji kinowych, seriali czy kreskówek - wystarczy po starcie połączyć się z bezprzewodową siecią „LOT Entertainment”. Od grudnia 2021 wszyscy pasażerowie niezależnie od klasy, w której podróżują mogą korzystać z dostępu do wszystkich tytułów. Podział na ofertę podstawową i premium został wycofany. Repertuar jest zmieniany średnio co dwa miesiące. Oprócz filmów, seriali i programów telewizyjnych pasażerowie mogą korzystać z gier, przeczytać najnowsze wydanie Kaleidoscope, zapoznać się z aktualną ofertą LOT SkyBar lub SHOP&MORE oraz śledzić trasę swojej podróży na dokładnej, interaktywnej mapie. Na platformie umieszczone zostały również przewodniki turystyczne najchętniej odwiedzanych przez naszych pasażerów zakątków świata. Wyboru tytułów seriali oraz filmów dokonano na podstawie opinii i oczekiwań pasażerów, które linia pozyskała dzięki zrealizowanym drogą e-mailową ankietach. Od 1 lutego 2022 w repertuarze znajdzie się aż 75 pozycji odpowiednich nie tylko dla widzów dorosłych, ale również dzieci.

Zachęcamy wszystkich Państwa do wypróbowania nowego narzędzia przy okazji najbliższych podróży Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

LOT I BEZPRZEWODOWY SYSTEM ROZRYWKI W SAMOLOTACH TYPU BOEING

LOT i SRI LANKA - dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo

LOT i SRI LANKA - dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo

Polskie Linie Lotnicze LOT od lutego 2022 roku uruchamiają dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo.

Loty na Sri Lankę, które zawieszono z powodu pandemii, zostały wznowione w grudniu. Malownicze plaże i zjawiskowa przyroda Kolombo czekają na Ciebie!W grudniu 2021 r. wznowiono bezpośrednie długodystansowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie do Kolombo na Sri Lance. Loty dotychczas odbywają trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele. Pasażerowie ruszają w podróż o godz. 16:10, by o 5:55 kolejnego dnia (czasu lokalnego) wylądować na lankijskim lotnisku.Teraz przewoźnik planuje dodać lot w czwartki. Połączenia obsługiwane są dreamlinerami. Lot na tej trasie trwa ponad 9 godzin, podczas których samolot pokonuje 7293 km.

 

 

LOT i SRI LANKA - dodatkowe połączenie na trasie Warszawa-Kolombo

Lufthansa i jej nowy catering pokładowy

Lufthansa i jej nowy catering pokładowy

Od 2021r. na rejsach krótko- i średniodystansowych Lufthansa wprowadziła nową koncepcję gastronomiczną Onboard Delights, oferując pasażerom Klasy Ekonomicznej szeroki wybór wysokiej jakości posiłków i napojów. Jako partnera cateringowego linia lotnicza wybrała młody start-up dean&david oraz tradycyjną monachijską firmę Dallmayr.

Ta urozmaicona, wysokiej jakości oferta kulinarna będzie dostępna na rejsach trwających co najmniej 60 minut.

W menu znajdzie się m.in. kompozycja z łososia i awokado, sałatka falafel tahini, porcja chrupiącego kurczaka z warzywami czy kanapka z kurczakiem sweet chilli. Uzupełnieniem oferty będą ciasta i przekąski. Ceny posiłków i przekąsek będą wahać się od 2 do około 12 euro, a menu będzie aktualizowane co trzy miesiące.

W ofercie nie zabraknie również dużego wyboru napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Na przykład butelka soku pomidorowego lub soku pomarańczowego będzie dostępna za 3 euro, podobnie filiżanka kawy lub herbaty. Na wszystkich rejsach w Europie butelka wody i mała czekoladowa niespodzianka będą serwowane bezpłatnie - niezależnie od tego, ile trwa lot.

Oprócz zadowolenia pasażerów dla Lufthansy bardzo ważny jest również temat odpowiedzialności za środowisko. Dlatego do pakowania używane są niemal wyłącznie materiały ekologiczne. Ponadto kładziony jest nacisk na mniejsze marnowanie żywności, dzięki lepszemu dopasowaniu oferty i produkcji do potrzeb.

Lufthansa ma nadzieję, że nowa oferta cateringowa Onboard Delights, dostępna w Klasie Ekonomicznej na trasach europejskich spotka się z uznaniem pasażerów.

 

 

Lufthansa i jej nowy catering pokładowy

LOT-em do Dubaju

LOT-em do Dubaju

Od 19 września 2021 LOT po raz pierwszy zainauguruje połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Samoloty Boeingi 737-800 NG i Boeingi 787 Dreamliner będą wykonywały bezpośrednie rejsy z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju (DXB) trzy razy w tygodniu.

Połączenie  LOT zainauguruje tuż przed światowym EXPO 2020 i będzie dostępne przez całą zimę, zapewniając Polakom doskonałą ofertę egzotycznego wypoczynku zimą.

Rejs potrwa ok. 6 godzin i będzie wykonywany według następującego rozkładu:

LO 121 WAW-DXB 07:40 – 15:25 wtorki, czwartki i niedziele
LO 122 DXB-WAW 17:15 – 21:35 wtorki, czwartki i niedziele

Liczący zaledwie 3 mln mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami (ropą, złotem i diamentami). Od 1 października br. do 31 marca 2022 r. stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w ub. roku ze względu na pandemię.

LOT-em do Dubaju

1
z   2
Proszę czekać ...